Operational Excellence,

עבודה מרחוק זו לא מילה גסה

כך תאמצו מודל עבודה מרחוק לארגון שלכם בצורה הטובה ביותר

בואו נדבר על עבודה מרחוק.

מושג שפרץ לחיים שלנו לפני כשנתיים עם פרוץ מגפת הקורונה והפך מפתרון זמני למונח שגור בעולם העבודה.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שכולם כבר שם. מודל עבודה מרחוק- היברידי או מלא, בגוון כזה או אחר, תופס את מקומו של עולם העבודה הישן שהיה מאופיין בשעות העבודה המקובלות במשרדי החברה. עבור עובדים רבים הפרמטר הזה הופך יותר ויותר מרכזי במערכת השיקולים בקבלת החלטות בנוגע למקום העבודה הבא, כך שכבר לא מדובר בהטבה במסגרת המו”מ, אלא בסטנדרט חדש.

יתרונות העבודה מהבית כמו שיפור  work-life-balance, לוח זמנים גמיש יותר, ייצור הזדמנויות תעסוקה איכותיות שאינן מוגבלות גיאוגרפית, צמצום היעדרויות של עובדים, ניצול יעיל יותר של משאבים פיזיים כגון שטחי המשרדים ושיפור פריון העבודה, הינם ידועים ואפילו מגובים מחקרית ולכן סביר להניח שאתם (או המתחרים שלכם….) כבר במגרש הזה.

כך למשל, בסקר שפורסם באתר THE FINANCIAL BRAND עולה כי 81%  מהעובדים במגוון תעשיות העידו שמעדיפים מודל עבודה היברדי וכך מסתמן גם בתעשיות המסורתיות, עם 86% מעובדי הבנקים שמעידים שהם מעוניינים לעבוד מהבית לפחות יומיים בשבוע.

אם נודה על האמת, לפעמים זה לא מה שתמיד ייחלתם לו.  אז כדאי להכיר שבזמן הזה כל מערכת הציפיות של העובדים שלכם משתנה ועליכם להתאים את עצמכם למצב כמעסיקים.

תחילה יש להיפרד מכמה פרדיגמות נפוצות:

החששות שלכם כמעסיקים לגיטימיים ורבים מהם נובעים מהעובדה שהמעבר לעבודה מרחוק מאלץ אותנו לשנות את תבניות החשיבה ולהפוך מגורמי אכיפה ופיקוח למנהלים ומנהיגים של הארגון שלנו.

המעבר לעבודה מרחוק קורא לנו להתבונן בערכי הליבה, בתרבות הארגונית ובתורת ההפעלה שלנו ודרכם לבחון את רמת החוסן והיכולת להתמודד עם שינויים וסיכונים שונים.

בחנו את עצמכם באומץ, עד כמה הארגון שלכם בשל למעבר למודל עבודה מרחוק?

לאור התשובות והממצאים שיעלו בשלב האבחון, תוכלו לצאת לתהליך מובנה לעיצוב מחדש של תפישת עבודה מרחוק שתצעיד את הארגון שלכם קדימה – בשביעות רצון וברתימה של מנהלים ועובדים, בחיסכון בכסף ובתשומות, ובניצול הזדמנויות יצירתיות לצמיחה. לטובת המשימה תוכלו להיעזר במודל שגיבשו המומחים שלנו- HYBRID WORK 3.0 – powered by TASC. שיסייע לכם לגבש תפישה מובנית ויישומית למעבר לעבודה היברידית.

  • התאמת פלטפורמות טכנולוגיות למודל העבודה שהתגבש
  • איתור הזדמנויות עסקיות ביישום השינוי
  • פיתוח הדרכות לעובדים ולמנהלים להטמעת המודל הארגוני החדש
  • הסדרת כללי עבודה מהבית בהתאמה למאפייני הארגון ולסוגי הצוותים והתפקידים השונים בו
  • הגדרת שגרות ניהול ובקרה מתאימות לעבודה מרחוק
  • כתיבת תוכנית לחיזוק המחוברות הארגונית

אבחון מוכנות הארגון לעבודה מרחוק בהיבטי תהליכי העבודה והתרבות הארגונית

את מתודת העבודה HYBRID WORK 3.0 – powered by TASC  פיתחו והטמיעו מומחי חושן-תאסק בשנתיים האחרונות בקרב ארגונים שונים שבחרו לנהל את תהליך השינוי באופן מיטבי.

המומחים בחושן-תאסק מובילים תהליכי Operational excellence בחברות רבות במגזר העסקי, הפיננסי והציבורי. ליווי ארגונים בתהליכי שינוי נעשה באמצעות הידע, הכלים והניסיון שרכשנו לגיבוש תפישות הפעלה מחודשות  וסיוע ביישום ובהטמעה בארגון.

***
כל אחד מצעדים אלו הוא נדבך חשוב בהצלחת מהלך ההתרחבות. ללא הקמת תשתית טובה שתתמוך, תהליך ההתרחבות עלול להתפרק. חברת TASC מלווה בשנים האחרונות חברות תעשיה רבות בהחלטה על תהליכי ההתרחבות ועל אופיים. ולצד זה, מסייעת TASC לחברה להקים את המבנה המיטבי לתמיכה בפעילות זו.


בכתיבת תוכן זה לקחו חלק לילך שונמי טימור, מובילת תחום מצוינות תפעולית בתאסק-חושן, הגר רייטמן, מנהלת בכירה בתחום המצוינות התפעולית ורננה וייס, יועצת מצוינות תפעולית בכירה